yeter artık
 
KOCAELI
28 Mart 2015
Burç
Burcunuzu seçin, günlük falınızı okuyun
Foto Galeri

İzlenme: 1 
REKLAM
 
Kenan LAÇİN
AK Parti Çayırova 'da Değişim Gereklimi?
12 Agustos 2013, Pazartesi  16:51 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yukardaki başlığı görünce bazı dostlarımız diyecek ki kenan teşkilat seçimlerine uzunca zaman varken bu değişim istemek nereden çıktı?

Çayırova AK Parti teşkilatı  malesef konge aşamasında siyseti bilen,teşkilatcılığı bilen ve en önemliside çayırovayı tanıyan çayırovanın eksikliklerini ,önceliklerini bilen isimlerden oluşturulmadı.

Gelinen süreçte teşkilat içerisinde icra kurulundaki bazı isimlerin değiştirilmesi ile  basın üzerinden hakaretlere varan açıklamalar ,basına servis edilen haberleri büyük bir şaşkınlıkla hayretler içinde izledik ve izlemeyede devam ediyoruz.

Kol kırılır yen  içinde kalır anlayışını benimseyen AK  Parti nin çayırova teşkilatında yaşananlar AK Partinin yapısı ile uyuşmamaktadır.

Mevcut teşkilatı da delegeler ,parti üyeleri  laf olsun çuval dolsun la vakit geçirsin. Kamuoyunda görünmek için düğün dernek gezsin, gazetelere poz versin sebebi ile yönetici seçilmediler.

 

AK  Parti çayırova teşkilatı neler yapmalı idi?

2 dönem yerelde ve genel siyasette iktidar koltuğunda olan AK Parti çayırovada bu gerçeğin farkında olamadı.

 

Ak Parti teşkilatı çayırovayı ,çayırova belediyesinde ibaret gördü. Belediye başkanına muhalefet olmayı ,belediye tarafından yapılan hizmetleri görmemezlikten gelen  bir siyasi anlayışı teşkilatcılık olarak kabul ettiler.

 

Bu anlayışta kaybeden kim oldu?

Tabiki çayırova halkı.

Belediye yönetiminin tabiki hataları ve eksiklikleri olabilir bu eksiklikleri uygun bir lisanla ifade etmek ve çözüm üretmek yerine bunları basına servis etmek halk içinde konuşmak hoş olmadı olmuyorda.

Teşkilat çayırovayı çalışma masasına yatıracak her yıl 10-15 bin göç alan çayırovanın yaşanabilir bir kent olması için neler yapabilirizin  çalışmasını yapacaklardı.

Evet bugün çayırovada belediye başkanının özverili çalışmaları ile okul sayımız artmış olmasına rağmen eğitim kalitemiz ve başarımız düşmüştür.

Çayırova da toplum sağlık merkezi  belediye başkanının yer tahsisi yapması ile hizmete girmiş malesef  hastalarımız randevu almalarına rağmen sağlık merkezinde doktor olmamasından dolayı hizmet alamamaktadırlar.

Sedaş arıza ilçemizde darıca ilçesine taşınmış ve bölgemizde sürekli elektrik kesintileri ve arızaları yaşanmaktadır. Elektrik sorunu çayırovayı yaşanmaz bir kent olmasına sebep olmaktadır.

Çayırova  meslek yüksek okulu ilçemizde herekeye taşınmış ilçemiz bir eğitim kurumunu ünüverite kenti olma imkanını kaybetmiştir.

Çayırova ilçe sınırlarının tarihsel geçmişi ile orantılı olmadığını herkes ifade ederken ilçe teşkilatı bu konuda hiç bir girişim yapmamıştır.

Çayırova ilçesi nin sorunlarını en güzel  şu şekilde ifade edebiliriz çayırova bankaclık üssü olmuş vaziyette. Yaklaşık olarak 10 bin bankacı ilçemizdeki bankacılık üslerinde çalışırken bu kişiler çayırovayı yaşanabilir bulmadıkları için günlük 3-4 saat trafik sıkıntısını göze alıp istanbul, avrupa yakasına araçlarla hergün gidip gelmektedirler.

 

Yukarıda çayırovada yaşanan olumsuz bazı gerçekleri siz dostlarımızla paylaştık işte mevcut ilçe teşkilatı  eğitimde öğretmen açığı ,sağlıkta doktor açığı,güvenlik sorunları ve benzeri sorunların çözümü adına gayret göstermelidir.

Mevcut teşkilattaki arkadaşlara yakışanda budur belediye başkanı ile iyi ilişkilere sahip olup ilçemizin daha iyi hizmet almasını için gayret etmek onları büyütür toplumda saygınlıklarını artırır.

Bir önemli eksikte gelen milletvekilerine ve bakanlara yukarıda ifade ettğimiz sorun ve benzerlerini dosya olarak hazırlayıp ilçemize yaptıkları ziyaretlerde sunmayışlarıdır.

Evet çayırova ilçe teşkilatı büyük düşünmeli ayak oyunları ile vakit geçirip çayırovanın gelişiminin önüne engel olmamalıdırlar.

.
 
Yazarlar
reklaaaa
Video
1/10
Röportaj
Yeni siyaset ekimiz Gazete Expres'te Çayırova'nın ve bölge'nin siyasi figürleriyle sık sık söyleşiler gerçekleştireceğiz.
Yol Durumu
Üye Girişi
REKLAM   l  İLETİŞİM   l   KÜNYE   l   GİZLİLİK İLKELERİ   l   RSS