KOCAELI
19 Nisan 2015
Burç
Burcunuzu seçin, günlük falınızı okuyun
Foto Galeri

İzlenme: 1 
 
  Ana Sayfa        Güncel
Sendika skandalı
DİSK'e bağlı Birleşik Metal İş, zaten 20 yıldır başka bir sendikanın örgütlü olduğu fabrikayı ele geçirip, işçileri sendikalarından zorla istifa ettirmek için günlerdir mücadele ediyor. DHPK-C ile bağlantısı tespit edilen Birleşik Metal İş, günlerdir bölge basınının gündemi.
2 Agustos 2013, Cuma  12:55 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çayırova TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi içinde kurulu bulunan Eku Kampana fabrikasında örgütlü bulunan Çelik İş Sendikası’nı yıkmak için mücadele eden ve bir aydır işçilere bu sendikadan istifa etmesi için baskı yapan Birleşik Metal İş, bölge basınında gündem oldu. Çok sayıda sendikasız fabrika varken, zaten 20 yıldır sendikanın faal olduğu Eku iş yerine bansı yapan ve işçilerin huzurunu kaçıran Birleşik Metal İş, sendikası hiçbir yetkisi olmadığı halde fabrika önünde eylem yapıp, suç işliyor.

İŞÇİ BİRLEŞİK METAL İŞ’İ İSTEMİYOR

Çayırova Gazetemize ulaşan bazı işçiler önemli açıklamalarda bulundu. Baskı altında kaldıklarını ifade eden işçiler, “Birçok iş yerinde patronlar baskı yapar bizde ise tam tersi. Patronlar değil sendika baskı yapıyor. Birleşik Metal iş gizlice aramıza sızıp bazı arkadaşlarımızı kandırdı. Kimine para verdiler, kimine araba. Hiçbir sorunumuz ve sıkıntımız olmamasına rağmen fabrikamıza karşı isyan etmemizi istiyorlar. Bizde buna karşı direniyor ve Birleşik Metal İş Sendikasını istemiyoruz. Önümüz bayram. Ailemizde bu olaylardan tedirgin oldu. Birleşik Metal İş kişisel hırsları uğruna bize zülüm etmesin. Bıraksın yakamızı da işimize gücümüze bakalım” dedi.

DERİN BAĞLANTI

İddialara göre aşırı sol örgütlerde bu olayın perde arkasında duruyor. Daha önce gezi parkı eylemlerinde de sahneye çıkan bazı gruplar Eku işçisinin aklını çelmek istiyor. İllegal örgüt DHPK-C ile bağlantısı olduğu çok defa tespit edilen Birleşik Metal İş sendikası uzun süredir kan kaybettiği için farklı adımlar atarak güç kazanmak istiyor. İşçi sınıfını yeterince temsil edemediği için bir çok fabrikasını kaybeden Birleşik Metal İş, Eku işçileri üzerinden derin planlar yapıyor. 

Kayıtlı Reklam Bulunamadı
YORUMLAR
Bu Habere Toplam 4 Yorum Gelmiştir
şehir eşkiyaları
Gönderen: hakan
Sendika değiştirmek istemeyen arkadaşlarımızın evlerinin akşamları dolaşılarak tehdit edildiği ve Birleşik Metal'in Servislerin önünü kesip personeli indirerek, başka araçlarla zorla ve tehditle imza attırmaya götürüldüğü doğrudur. Bunlar şehir eşkiyası....
01 Agustos 2013, Pazar 09:59
yalannn hiç yüzğnüz kızarmıyormu
Gönderen: sinan söylemez
suç işliyorsunuz dhkp c bağlantısı vs kanıtlayın vazgeçelim kaç gündür sendikadayız bir tek dhkp c li görmedik iftira atmak kanunlar önünde ve allah katında suçtur allah ıslah etsin
07 Agustos 2013, Cumartesi 23:35
Burası dağ başı
Gönderen: mevlüt
Sendika değiştirmek istemeyen arkadaşlarımızın evlerini, akşamları tek tek dolaşılarak kendisini ve ailesi tehdit ettiler. Servislerin önünü yolda keserek arkadaşlarımızı başka araçlara bindirip zorla, tehditle notere imza atmaya götürdüler.Burası dağ başımı?
07 Agustos 2013, Cumartesi 21:24
yanlı haber
Gönderen: ali sahin
çok yanlı bir haber.bu sendikaya bağlı her görüşten çok sayıda insan var.bu ülkede her maalesef her olayda derin bağlantı arama huyu var.tamam sendikanın yaptığı eleştirebilir de dhkpc bağlantısı nerden çıktı.bence cok insafsızca
06 Agustos 2013, Cuma 20:52
Çayırova'da meydana gelen trafik kazasında, kamyonun servis otobüsüne çarpması sonucu biri ağır 4 kişi yaralandı.
Kocaeli Valisi Ercan Topaca bir genelge yayınladı.
 
Yazarlar


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Video
1/10
Röportaj
Yeni siyaset ekimiz Gazete Expres'te Çayırova'nın ve bölge'nin siyasi figürleriyle sık sık söyleşiler gerçekleştireceğiz.
Yol Durumu
Üye Girişi
REKLAM   l  İLETİŞİM   l   KÜNYE   l   GİZLİLİK İLKELERİ   l   RSS