KOCAELI
26 Nisan 2015
Burç
Burcunuzu seçin, günlük falınızı okuyun
Foto Galeri

İzlenme: 1 
 
  Ana Sayfa        Spor
Kayıtlar devam ediyor
Bu yıl 3.'sü düzenlenecek olan Uluslararası Çayırova Yarı Maratonu'nda kayıtlar devam ediyor.
17 Mayıs 2012, Perşembe  22:00 Karakter Boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çayırova Kaymakamlığı, Çayırova Belediyesi, Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Dünya Maraton Birliği (AIMS) iş birliğinde bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan Uluslararası Çayırova Yarı Maratonu’nda kayıtlar devam ediyor.

KAYITLAR 24 MAYIS’TA SONA ERİYOR

21 Kilometre yarı maraton, 10 Kilometre Çayırova koşusu ve 3 Kilometre halk koşusu için www.cayirovayarimaraton.com adlı sitelerde yapılan kayıtların dışında ilçenin en işlek caddesi olan Fatih Caddesi’nde de kayıtlar Pazartesi günü başlıyor. Dünya Maraton Birliğine üye ve uluslararası statü kazanan Çayırova Yarı Maratonuna 16 Mayıs Çarşamba günü itibari ile 1.892 kayıt alındı. Her geçen gün hızla artan koşunun kayıtlarını internet adresi haricinde de alacak olan Çayırova Koşusu Tertip Komitesi, Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde Fatih Caddesi Yenimahalle Taksi Durağı’nın bulunduğu alanda kayıt noktalarını açacak. 21 Mayıs Pazartesi günü başlayacak çalışma çerçevesinde koşuya kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların kayıt noktalarında taleplerini yerine getirebileceği ve internetten ve elden alınan kayıtların 24 Mayıs Perşembe günü mesai bitiminde sona ereceği bilgisi yetkililerce verildi.

FOTOĞRAFLAR VE HABERLER YARIŞACAK

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılki koşuda da en iyi fotoğraflar ve en iyi haberlerin yarışacağı bilgisi Çayırova Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yetkililerince verildi. En iyi fotoğrafların ve haberlerin yarışacağı yarışmada dereceye giren yarışmacılar belediye tarafından ödüllendirilecek. Farklı organizasyonlarla renklendirilecek olan koşuda Çayırova Yarı Maratonu’nun en iyi fotoğrafları 3.’kez yarışacak. Çayırova Koşusu esnasında ve etkinlik alanında en iyi fotoğrafların yarışacağı fotoğraf yarışmasına katılmak isteyen vatandaşlar dijital ortamda çekilmiş (cd içerisinde) 10 adet fotoğraf ile Çayırova Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne gelerek fotoğraflarını kayıt altına aldırabilecekler. Yaş sınırının olmadığı fotoğraf yarışmasında fotoğraflar en düşük 2048x1536 boyutunda olacak şekilde her fotoğrafa rumuz verilerek teslim edilecek. Başvuruların 15 Haziran Çarşamba günü sona ereceği etkinlikte, birinciye 1.000 TL., ikinciye 750 TL. ve üçüncüye 500 TL parasal ödül verilecek. 15 Haziran Çarşamba günü mesai bitimine kadar alınan fotoğrafların ödül töreni ve sergisi 29 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek. Fotoğraf yarışmasının yanı sıra basın mensuplarınca koşu hakkında yapılan haberler, köşe yazıları ve yorumlarda basın teşvik ödülleri yarışmasında değerlendirilecek. Gerçekleştirilen yarışma sonrasında dereceye giren basın mensupları da çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.

KOŞCAN KOŞUYOR                                    

Çayırova Yarı Maratonu’nun maskotu olan Koşcan koşunun tanıtımı için aralıksız bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Çayırova Yarı Maratonu’nun tanıtımında büyük rol alan ve haftanın 5 gününü ilçede ve bölgede yaptığı gezilerle çalışmalarını sürdüren maskot Koşcan, tanıtım ve kayıt broşürlerini de halka dağıtıyor. Okullarda, Fatih Caddesi’nde ve semt pazarlarında yapılan gezilerde büyük bir ilgi gören Koşcan’a çocukların ve vatandaşların ilgisi gözlerden kaçmıyor.  

Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Reysaş Ortaokulu erkeklerde şampiyonluğa ulaşırken, kızlarda ise 2.'liği elde etti.
“Şehit İlhan Küçüksolak” Çanakkale'de…
 
Yazarlar


Kayıtlı Reklam Bulunamadı
Video
1/10
Röportaj
Yeni siyaset ekimiz Gazete Expres'te Çayırova'nın ve bölge'nin siyasi figürleriyle sık sık söyleşiler gerçekleştireceğiz.
Yol Durumu
Üye Girişi
REKLAM   l  İLETİŞİM   l   KÜNYE   l   GİZLİLİK İLKELERİ   l   RSS